Przymierze Miłosierdzia

Przymierze MiłosierdziaPrzymierze Miłosierdzia jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w 2000 roku przez dwóch włoskich kapłanów ? ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. Jego statuty zostały przyjęte przez Arcybiskupa Sao Paulo Kardynała Claudio Hummes w sierpniu 2005. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, natomiast wspólnoty i grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce.  Rodzina Przymierze Miłosierdzia gromadzi i jednoczy siły mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków, kapłanów i ludzi świeckich. Wezwani przez Boga na różne sposoby ewangelizujemy i ufając w moc Ducha Świętego realizujmy wszelkie dzieła Miłosierdzia, na które pozwalają nam nasze siły. Naszą misją jest stać się żywą ekspresją miłości miłosiernej, rozlewającej się z serca naszego Boga, poprzez Swój Kościół, dla najbiedniejszych materialnie i duchowo.

Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja.

Swoją tożsamość odnajduje w Słowie Życia:

?Duch Pana Boga nade mną...? (Iz 61,1nn)

Działalność Przymierza Miłosierdzia wśród młodzieży i dorosłych w Polsce obejmuje miasta Szczecin, Buk, Warszawę, Białystok i Czarnków przy czym najdłużej istniejącą jest grupa szczecińska.
Szczecińska Wspólnota Przymierza Miłosierdzia, zawiązała się 25 października 2008 roku podczas warsztatów "Talitha Kum" prowadzonych przez misjonarzy z brazylijskiej Wspólnoty. Po wizycie ojców Enrique i Antonello, w czerwcu 2010r. w Buku, zawiązała się kolejna grupa Przymierza Miłosierdzia w Polsce. Na piątkowe spotkania przychodzi dzisiaj około 200 osób, natomiast na Msze świętą z nabożeństwem uzdrowienia ok 400 osób. Jak na tak niewielką parafię jest tam dużo ludzi chętnych chcących nieść Boże Miłosierdzie innym.
 We wspólnocie zawiązały się następujące grupy ewangelizacyjne, które zajmują się ewangelizacją rodzin, odwiedzinami chorych w szpitalach i domach oraz powstała grupa modlitwy wstawienniczej.
W listopadzie 2010 roku misjonarze ze Wspólnoty wraz z księdzem Piotrem Pieprzem, opiekunem grupy z Buku, spotkali się z Arcybiskupem Poznańskim-  Stanisławem Gądeckim.
W maju 2011 roku Przymierze Miłosierdzia zostało erygowane w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej jako Prywatne Stowarzyszenie Wiernych.

Web: www.pmbuk.pl & www.przymierzemilosierdzia.pl

JESTEŚMY RAZEM W SERCU BOGA