17.08.2014 20 Niedziela Zwykła

17.08.2014 r. 20 Niedziela Zwykła.

1. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele nie ma Mszy św.12:00, w ciągu tygodnia Msze św. o 7:30 i 18:30.
2. Trwa się miesiąc sierpień. Zachęcamy do zachowania abstynencji od alkoholu.
3. Dziś po Mszach św. zbierane są ofiary na potrzeby KUL, Wydziału Teologicznego i szkół katolickich w Poznaniu.
4. Dziś rolnicy Wiktorowa i Pawłówka składają dziękczynienie za szczęśliwe żniwa podczas Mszy św. o 10:45.
5. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę w łączności z Mszą św. wieczorną.
6. Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną.
7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek o 20:00.
8. Msza św. dla 21 grupy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w sobotę o 17:00.
9. Poświęcenie nowego krzyża na Michalinie – w sobotę o 19:30.
10. W przyszłą niedzielę Gminne Dziękczynienie za żniwa. Jest to także 150 -lecie istnienia Kół Włościanek, których patronką była Wanda Niegolewska. Początek uroczystości o 12:00na Pl. Przemysława, potem przemarsz na cmentarz św. Krzyża, następnie Msza św. na stadione - o 13:00 i dalszy ciąg uroczystości.
11. W przyszłą niedzielę Msza św. Dożynkowa w Wilkowie o 16:00.
12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zachęcamy do włączenia się w akcję „srebro na wagę złota”, Jest to wsparcie dla misji ks. Sercanów, ofiarowując srebrny złom (zerwany łańcuszek, kolczyk, pierścionek itd.). Szczegółowe informacje są w broszurkach, które można zabrać ze stolika z gazetami. Można zakupić srebrny krzyżyk – jako cegiełkę.
13. W przyszłą niedzielę posługę wikariusza w naszej parafii kończy ks. Hubert Ciachowski. Za każde dobro pozostawione w naszej parafii składam serdeczne podziękowanie. Niech Bóg błogosławi w posłudze w Czarnkowie.
14. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
15. Pożegnaliśmy: + Edmunda ŁĄGWĘ z ul. Przykop 3 i + Janinę LEMAŃSKĄ z Szewc, ul. Mylnej. Wieczny odpoczynek...
16. Od poniedziałku 18-go, przyjmować będziemy intencje Mszalne na IV kwartał.