15.05.2016 r. - Uroczystość Trójcy św.

15.05.2016 r. - Uroczystość Trójcy św.

1. Dziś Uroczystość Trójcy św. Ofiary, które składamy dziś w kościele przeznaczone są na wsparcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
2. Dziś o godz. 15:00 dodatkowa Msza św, w naszym sanktuarium, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gadecki.
3. Nabożeństwa Majowe - codziennie o 18:00. Zachęcamy do nabożeństw przy figurach i krzyżach na terenie parafii.
4. Zapraszamy chętne dziewczynki na próby sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała – w poniedziałek (23 maja) na godz. 16.30.
5. We wtorek, Nabożeństwo Majowe i Msze św. wieczorne o 18:30 i 19:00, odprawione będą w kościele św. Krzyża.
6. Spotkanie młodzieży przed ŚDM w piątek o godz. 19:30.
7. Młodzież klas III gimnazjum ma w tym tygodniu spotkania w dużych grupach.
grupy: I, II, III, IV, V Poniedziałek 23.05 godz. 16:30
grupy:VI,VII, VIII, IX, X Środa 25.05 godz. 16:30 ,
Młodzież klas III która jeszcze nie odbyła rozmowy zapraszamy w środę od godz. 15:00.

8. Zbiórka ministrantów w środę po mszy św. wieczornej.
9. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze św. będą o 7:00, 8:15, 9:30, po procesji i o 18:30. W Szewcach o 17:00. Po Mszy św. o 9:30 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami miasta.
Procesja przejdzie ul. Ratuszową, ul. Poznańską, Pl. Reszki- gdzie będą ustawione
ołtarze, ul. Poznańską, Ratuszową – do kościoła. Na trasie procesji bardzo prosimy nie ustawiać samochodów. Bardzo proszę, aby udział wzięły sztandary wszystkich wspólnot działających na terenie parafii, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki. Podczas procesji prosimy o zachowanie porządku.
Prosimy o udekorowanie domów nie tylko na trasie procesji.
10. W oktawie Bożego Ciała procesje będą po Mszy św. o 7:30 i po Mszy św. o 18:30. (Nie będzie Mszy św. o 19:00. Nie będzie nabożeństw majowych o 18:00).
11. Przymierze Miłosierdzia zaprasza na adorację i katechezę w piątek na godz. 20:00
12. Jedynie w środę, w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o 18:00 nieszpory
z procesją Eucharystyczną i nabożeństwem majowym, a potem Msza św. W niedzielę ranna procesja po Mszy św. o 10:45.
13. Do posługi w czasie Oktawy na Mszy św. i procesji prosimy:
W Uroczystość Bożego Ciała – strażaków i mieszkańców Buku.
W piątek – mieszkańców Dobieżyna
W sobotę – mieszkańców Szewc,
W niedzielę – mieszkańców Wielkiejwsi
W poniedziałek – mieszkańców Wysoczki.
We wtorek – Rzemieślników.
W środę – mieszkańców Wilkowa i Zalesia,
W czwartek – mieszkańców Wiktorowa i Pawłówka.
W piątek – w Uroczystość Najśw. Serca PJ – Rodziny
14. Zakończyło się 9-te „Jerycho Różańcowe" - bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy podjęli dyżur modlitewny.
15. Sakrament chrztu św. udzielany będzie w sobotę 28 -go, na Mszy św. o 18:30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej na salce.
16. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
17. Są wolne miejsca na pielgrzymkę lipcową, oraz na „Wakacje z bogiem".
18. Pożegnaliśmy: +Annę KONIECZNĄ i +Zenona ŚLIWIŃSKIEGO - oboje z Szewc. Zmarli: +Zofia DYBIZBAŃSKA, mieszkająca na pl. Reszki 18. Pogrzeb we wtorek o 11:00. Zmarła też +Aniela JAZDOŃCZYK z Szewc, z ul. Ogrodowej. Pogrzeb we wtorek o 13:00. W obu przypadkach Msza św. w Farze, złożenie do grobu na cmentarzu św. Rocha. Zmarła też +Krystyna CHUDA z ul. Topolowej 18. Pogrzeb w środę o 11:00 na cment. św. Krzyża. Zmarła także + Stanisława KAMIŃSKA z ul. Sokoła 4. Pogrzeb w środę o 13.00. Msza św. we Farze, złożenie do grobu na cment. św. Rocha. Zmarł również + Grzegorz JAWOROWICZ, kiedyś mieszkaniec Buku. Pogrzeb we wtorek o 9:30 w Poznaniu przy ul Nowina.