22.11.2015 r. - 34 Niedziela -Uroczystość Chrystusa Króla

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.11.2015 r. - 34 Niedziela -Uroczystość Chrystusa Króla.

 


1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. o 12:00 Nabożeństwo i akt poświęcenia Jezusowi Królowi. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Niech Jezus Chrystus Król wspiera i pomnaża każde dobro.
2. Dziś przypada też wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu Leszkowi -organiście, zespołowi młodzieżowemu, Zespołowi „Mizericordia", Zespołowi „Płomyczki" i wszystkim miłośnikom śpiewu - składamy najlepsze życzenia. Niech Wam patronka – św. Cecylia wyprasza wszystkie potrzebne łaski. Szczęść Boże!
3. Młodzież naszej parafii rozprowadza kalendarze oraz szkaplerze w formie medalików.
4. Rodziców dzieci I- komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:30. Spotkanie będzie miało formę nabożeństwa pokutnego z możliwością skorzystania z sakr. pojednania.
5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
- klasy III zapraszamy w najbliższy piątek na godzinę 20:00
- Klasy I w przyszłym tygodniu w poniedziałek 30.11 na godz. 16:30
6. Nowenna do M. Bożej Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
7. Spotkanie Parafialnego „Caritas" w środę po Mszy św. wieczornej.
8. Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną.
9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej – w czwartek o 19:30, na probostwie.
10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 19:45.
11. W piątek zapraszamy na konferencję i adorację Najświętszego Sakramentu, na godzinę 20:00. Jest to jednocześnie spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum.
12. Sakrament chrztu św. udzielać będziemy w sobotę 28-go, na Mszy św. o 18:30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej.
13. Od piątku do przyszłego wtorku rana gościć będziemy symbole Światowych Dni Młodzieży (krzyż i obraz Matki Bożej), które odbędą się w Krakowie w przyszłym roku. Zapraszamy do modlitwy w intencji tego wielkiego wydarzenia.
14. Katecheza Przedmałżeńska rozpocznie się w Opalenicy, w kościele św. Józefa, dnia 28 listopada po Mszy św. o 18:00.
15. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu. Czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Msze św. czuwania – Roraty.
16. Wzorem lat ubiegłych ponawiamy „Akcję Aniołek" – dar świąteczny dla dzieci. Od II niedzieli Adwentu będzie można zabrać aniołka z drzewka (przy ołtarzu Słowa Bożego) i gotowe paczki przynieść w IV niedzielę Adwentu (20 grudnia).
17. Od II Niedzieli Adwentu rozprowadzać będziemy kartki świąteczne, kalendarze parafialne , świece „Caritas" i sianko na stół wigilijny. Siostry rozprowadzać będą opłatki.
18. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Helenę ORSZTYNOWICZ z ul. Dobieżyńskiej, +Bronisławę WOLNĄ z Dobieżyna, ul. Ogrodowej. Wieczny odpoczynek...
19. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
20. Kalendarze parafialne na przyszły rok - można nabyć dziś po Mszach św. i w tygodniu w biurze parafialnym.