23.11.2014 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

23.11.2014 r. XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. o 12:00 Nabożeństwo i akt poświęcenia Jezusowi Królowi. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Niech Jezus Chrystus Król błogosławi i otacza opieką członków tej wspólnoty.
2. Zaprzaszamy na spektakl o Mszy św. wg Kataliny Rivas, przygotowany przez młodzież, na godz. 16.00 do fary. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych. W spektaklu uczestniczy obowiązkowo młodzież klas pierwszych gimnazjum. Zabieramy zeszyty.
3. Wymienianki z imionami za naszych drogich zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
4. Różaniec z wymieniankami za zmarłych – w piątek o 18:00.
5. Zbiórka dla ministrantów młodszych w czwartek o godz. 16:30. a dla seniorów w czwartek o godz. 19:00.
6. Dodatkowa spowiedź - w czwartek od godz. 17:00 -18.00.
7. Nowenna do M. Bożej Nieust. Pomocy – w środę przed Mszą św. wieczorną.
8. Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i o 18:15
9. Krąg biblijny ma spotkanie w czwartek o godz. 19:45.
10. Wspólnota Przmierza zaprasza wszystkich na modlitwę w piątek na godz. 20:00
11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu.
12. Wzorem lat ubiegłych ponawiamy „Akcję Aniołek” – dar świąteczny dla dzieci. Od przyszłej niedzieli będzie można zabrać aniołka z drzewka (przy ołtarzu Słowa Bożego) i gotowe paczki przynieść w III niedzielę Adwentu, (14 grudnia).
13. Od II Niedzieli Adwentu rozprowadzać będziemy kartki świąteczne, kalendarze parafialne , świece „Caritas” i sianko na stół wigilijny. Siostry rozprowadzać będą opłatki.
14. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, L'Oserwatore Romano.
15. Pojemnik na śmieci stojący na zewnątrz cmentarza św. Rocha jest przeznaczony tylko na odpady zielone – kwiaty cięte, doniczkowe (bez doniczki), liście.
16. Młodzieżowe Centrum Karieryw Buku zaprasza młodzież uczącą się i bezrobotną w wieku od15 do 25 lat. Szczegóły na afiszu.
17. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się w parafii św. Józefa w Opalenicy w sobotę 29.11 Mszą św. o godz. 18:00.