17.05.2015 r. VII Niedziela Wielkanocna

17.05.2015 r.- VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary, które złożymy w czasie Mszy św. przeznaczone zostaną na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w przyszłym roku.
Natomiast po Mszach św. zbierane będą ofiary na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.
2. Nabożeństwa Majowe codziennie w Farze o 18:00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach, krzyżach. W Dobieżynie codziennie o 19:00.
3. Ks. Stanisław chorych w Buku odwiedzi w poniedziałek od godz. 15.30
4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę podczas Mszy św. o 18:30.
5. Trwa „Jerycho Różańcowe”. Nieustająca modlitwa dzień i noc. Trwać będzie do 20-go maja. Dziękuję osobom, które podjęły się tego dyżuru modlitewnego.
6. Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” - w środę po Mszy św. wieczornej.
7. Nabożeństwo do Matki Bożej Bukowskiej - Literackiej – w czwartek po Mszy św. o godz. 7.30.
8. Święcenia kapłańskie udzielane będą w katedrze poznańskiej – w czwartek o 16:00. Wśród przyjmujących będzie diakon Mateusz Szkudlarek, który odbywał praktykę klerycką w naszej parafii. Wspierajmy ich modlitwą.
9. Zbiórka ministrantów i kandydatów w czwartek o godz. 16.00. Seniorzy mają spotkanie po mszy świętej w środę.
10. Grupa biblijna ma spotkanie w czwartek o godz. 19.45.
11. W poniedziałek Szkoła Podstawowa w Szewcach obchodzi „Dzień Patrona”. Msza św. dziękczynna o godz. 9:00.
12. Przymierze Miłosierdzia zaprasza na katechezę i adorację w piątek na godz. 20.00.
13. W sobotę 23 maja na Stadionie Miejskim odbędzie się Wielbienie Jezusa Miłosiernego i Naszej Pani Bukowskiej – Literackiej -„Tobie Zaufałem Panie”.
    Bardzo prosimy, aby Bukowianie przyszli pieszo, gdyż parkingi chcemy udostępnić dla gości spoza Buku. Do dziś zarejestrowanych jest ok. 2.700 osób i wielu z nich przyjedzie samochodami i autobusami.
    Rejestracja jest bardzo ważna dla organizatorów, gdyż pozwoli zaplanować wystarczającą ilość miejsc siedzących.
    Część naszych gości dojedzie z dość daleka, przyjadą do Buku osoby z całej Polski.   Na stronie rejestracji zostały podane adresy hoteli z naszej okolicy, ale gdyby ktoś chciał się podzielić miejscem noclegowych w swoim domu, proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego.
    Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem o godz. 11:00 w Farze. Potem procesja z Najśw. Sakramentem i kopią obrazu M. Bożej Bukowskiej – Literackiej na stadion. Przejdziemy ulicami Mury, Ratuszową, Poznańską, pl. St. Reszki, św. Rocha, Sportową na stadion. Bardzo prosimy o liczny udział w tej procesji.
    Na stadionie najpierw nabożeństwo, potem konferencje O. Antonello, w przerwach koncerty religijne, o 17:00 Msza św. celebrowana przez ks. biskupa Damiana Bryla, o 20:00 koncert zespołu „Lumen” - Oratorium i Miłosierdziu Bożym.
14. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św.
15. Pożegnaliśmy: + Genowefę PATYK z Wysoczki. Wieczny odpoczynek...
16. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
17. Najnowszy film o św. Janie Pawle II wyświetlany jest w naszym kinie do 19 maja. Szczegóły w gablocie.
18. Archidiecezjalny Marsz dla Życia – organizowany jest w Poznaniu dziś, 17 maja, o 14:30. Szczegóły w gablocie. Zachęcamy do udziału.
19. Podziękowanie: Rodzicom dzieci I-Komunijnych, za dar – zestaw nagłaśniający do naszej Fary. Druhom strażakom, za pomoc w uroczystości I-komunijnej.
20. Pielgrzymów udających się we wrześniu do Fatimy i w lipcu na Warmię prosimy o dokonanie kolejnej wpłaty.
21. Zwracamy się z prośbą o dostarczenie kwiatów dziewczynkom sypiącym podczas procesji na stadion.