01.03.2015 r. II Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2015 r. II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Dziś po Mszach św zbierać będziemy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”
2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00. Kazania głosi ks. Sebastian Galuba wikariusz z Brodów. Po Gorzkich Żalach Msza św.
3. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy Daninę diecezjalną. Jest to ofiara na utrzymanie Katedry Poznańskiej, Muzeum, Archiwum oraz Seminarium Duchownego. Składamy tę ofiarę w kopertach, które są wyłożone na stoliku z gazetami.
4. Od kilku lat praktykujemy stały post i modlitwę (oprócz niedziel i uroczystości) w intencji osób uzależnionych. Jest to ofiara dla osób, które chcą się wyzwolić z nałogu. Gorąco zachęcamy do podjęcia jednego dnia takiego dyżuru postu ścisłego.
5.  Młodzież klas III gimnazjum ma w tym tygodniu spotkania w małych grupach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
6.  W środę – liturgiczne święto św. Kzimierza królewicza (mamy jego postać w witrażu).
7.  Nowenna do M.Bożej Nieust Pomocy – w środę w łączności z Mszą św. wieczorną.
8.  W środę rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych. Plan zajęć uczniowie otrzymają w szkole.
9.  Spotkanie Rady Duszpsterskiej - w środę po Mszy św. wieczornej.
10. Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną.
11. Wtym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
12. W czwartek – spowiedź św. w Szewcach od 16:30, o 17:00 Msza św.
13. W piątek: Nabożeństwo do Najśw. Serca P.Jezusa po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną. Spowiedź sw. od 15:00.
14. W sobotę: Nabożeństwo do Niep. Serca N.M.Panny po Mszy św. o 7:30.
15. Odwiedziny chorych:
- ks. Proboszcz: chorych w Dobieżynie odwiedzi we wtorek od 11:00, a w Buku w sobotę od 9:00.
- ks. Piotr: chorych w Szewcach, Michalinie, Pawłówku i Wiktorowie odwiedzi w środę od 8.45, a pozostałych chorych w sobotę od godz. 9.00
- ks. Stanisław: chorych w Buku odwiedzi w sobotę 7-go, od 9.00, a chorych na osiedlach 700 – lecia i Przyjaźni w następną sobotę – 14.03
16. W piątek: Droga Krzyżowa: o 14:00 Apostolat Miłosierdzia, o 16:30 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej dla wszystkich. W Szewcach o 17:00.
17. Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Mszę św i modlitwę o uzdrowienie w piątek o 20.00
18. Kartki Świąteczne, paschaliki, palemki – od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie Akcja Katolicka po Mszach św. na salce.
19. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, oraz „Od słowa do życia” - komentarze do czytań na miesiąc marzec
20. Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych, rozpocznie się w naszej parafii 6 marca (w piątek) o 19:30 i trwać będzie przez dwa tygodnie (6,7,8 i 13,14,15 marca).
21. Próba do spektaklu „Tango z Jezusem” - w poniedziałek o 18:00, w Gimnazjum.
22. Pożegnaliśmy: + Kazimierza DZIURLĘ z DPS Chumiętki, +Rozalię GMEREK z ul. Basztowej 18, +Stanisławę ROST z Wojnowic. Wieczny odpoczynek...
23. Do punktu „Caritas” można przynieść odzież używaną, w 2 i 4 środę miesiąca, ale taką którą można przekazać potrzebującym.
24. Osoby muzykujące i śpiewające, które chcialyby się zaangażować w liturgię Triduum Paschalnego proszone są o kontakt z p. Leszkiem Górką – organistą.