04.12.2016 r. -II Niedziela Adwentu

04.12.2016 r. -II Niedziela Adwentu.

1.     Trwa czas Adwentu.  Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. czuwania - RORATY - od poniedziałku do piątku o 7:00.
2.     Dziś po Mszach św. zbierane będą ofiary na kościół na wschodzie.
3.     Dzieci z rodzicami zapraszamy dziś na Mszę św. o 12:00. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem.
4.     Wzorem lat ubiegłych ponawiamy „Akcję Aniołek" – dar świąteczny dla dzieci. Od  dziś będzie można zabrać aniołka z drzewka (przy ołtarzu Słowa Bożego) i gotowe paczki przynieść w IV niedzielę Adwentu (18 grudnia).
5.     Od dziś po Mszach św. rozprowadzamy na salce wikariatu kartki świąteczne, kalendarze parafialne , świece „Caritas" i sianko na stół wigilijny.                 Siostry rozprowadzają opłatki przy głównym wejściu do kościoła.
6.     Gimnazjum w Buku w tym tygodniu będzie przeżywać czas  rekolekcji. od poniedz. do środy. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
7.     Spotkanie grupy o. Pio w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30.
8.     Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
9.     Zbiórka ministrantów starszych w środę po Mszy św. wieczornej.
10.    Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek przed Mszą św. wieczorną.
11.    W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Msze św. o 7:00, 8:15, 10:45 i 18:30. W Szewcach o 16:30. Ofiary, które złożymy podczas Mszy św. przeznaczone są na biedne kościoły w Polsce.   Podczas Mszy św. wieczornej będzie obrzęd przyjęcia nowych członkiń do Stowarzyszenia Młodzieży Maryjnej.
         Jest to także dzień naszego dyżuru przed Najśw. Sakramentem.
             Program:
            8:00 Mieszkańcy Wielkiejwsi
            9:00    „"    „         Dobieżyna
          10:00    „     „         Szewc
          11:00 Adoracja Indywidualna
          12:00 Mieszk. Wiktorowa i Pawłówka
          13:00  Emeryci i renciści

14:00 Mieszkańcy Buku

15:00 Apostolat Miłosierdzia Bożego

16:00 Dzieci szkolne

17:00 Mieszk. Wysoczki, Wilkowa, Zalesia

18:00  Apostolat Maryjny

12.    Adoracja z modlitwą wstawienniczą w piątek o godz. 20:00.
13.    Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma spotkania
- klasy DRUGIE spotkanie w dużej grupie wg porządku:
- klasy II a i b - poniedziałek, godz. 16:30
- klasy II c i d i młodzież spoza gimnazjum w Buku - środa, godz. 16:30         -
- klasy II e i f - piątek, godz. 16:30
- klasy TRZECIE spotkanie w małej grupie

14.    Poświęcenie  medalików dzieciom I-komunijnym w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:45. Podczas tej Mszy św członkowie Wincentyńskiej  Młodzieży Maryjnej pokażą krótką scenkę dotyczącą Cudownego Medalika, a po niej będą rozprowadzać dziesiątki różańca w formie bransoletek oraz rozdawać Cudowne Medaliki.
15.    Sakrament chrztu św. w grudniu udzielać będziemy w niedzielę 11-go grudnia  i w
 II Święto Bożego Narodzenia na Mszy św. o 12:00. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych obydwu terminów - w piątek 9-go po Mszy św. wieczornej.
16.    Zapraszamy na przedstawienie „Msza Święta" wg objawień Cataliny Rivas w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 we Farze. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci
I-komunijnych.
17.    Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Od Słowa do życia.
18.    Pożegnaliśmy:   +Julitę, Marię DESKA  z pl. Reszki 10, oraz +Franciszka PERZA  z Szewc. Wieczny odpoczynek...
19.     Przygotowaniem do uroczystości koronacji M.B. Bukowskiej będzie nawiedzenie wizerunku Pani Bukowskiej w naszych domach. Wędrówkę obrazy rozpoczną od 10 grudnia.
20.    W sobotę rozpoczniemy nowennę przed koronacją obrazu Bukowskiej Pani. Nabożeństwa te odprawiane będą 10-go dnia każdego miesiąca.
Godzinki do N.M.P. o 6:30. Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej o 17:00.  Przedstawienie wizerunku M. Bożej i świadectwo; o 17:30, Nieszpory, Różaniec, Msza św. Po Mszy św. wieczornej procesja z feretronem Bukowskiej Pani ulicami Mury. Zapraszamy do udziału.
21.    Podziękowanie: Za pracę przy porządkowaniu kościoła św. Krzyża. Bardzo serdecznie dziękuję za solidnie wykonaną pracę. Bóg zapłać!!!
Parafia w Michorzewie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 na wspólne wielbienie Pana śpiewem i świadectwem  przy udziale muzyków Poznańskiego Wielbienia z zespołu Poldka Twardowskiego.