26.03.2017 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2017 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Akcja Katolicka rozprowadza po Mszach św. kartki świąteczne i paschaliki, na  salce wikariatu.
2. Dziś w katedrze, podczas Mszy św. o 13:00, uroczystość 25-lecia sakry biskupiej J.E.ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie.   Będzie transmisja w TV Polonia.
3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00.       Po Gorzkich Żalach Msza św.
4. Spotkanie grupy O. Pio w poniedziałek po mszy świętej o godz. 18:30
5. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy Daninę diecezjalną. Składamy tę ofiarę w kopertach, które są wyłożone na stoliku z gazetami.
6. Od kilku lat praktykujemy stały post i modlitwę (oprócz niedziel i uroczystości) w intencji osób uzależnionych.
7. Zwracamy się z prośbą o ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”
8. Odbiór szat dzieci I-Komunijnych będzie we wtorek od 15:30 do 17:00, na salce.
9. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
10.  Spotkanie „Żywego Różańca” - w środę po Mszy św. wieczornej.
11.  Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej w czwartek po Mszy św. rannej i przed Mszą św. wieczorną.
12.  Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej odbędzie się w naszej Farze w czwartek o 19:00.    Msze św. obydwie będą o 18:30.
13.  Droga Krzyżowa: w piątek  o 16:30 dla dzieci,  po Mszy św. wieczornej  -dla wszystkich.  W Szewcach o 17:00.
14.  Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w piątek o 20:00.
15.  W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niep. Serca N.M.Panny po Mszy św. o 7:30.
16.  Odwiedziny chorych:   ks. Piotr - chorych w Szewcach, Wiktorowie i Pawłówku   odwiedzi we wtorek od godz. 14:00.  ks. proboszcz: chorych w Buku odwiedzi w czwartek od 11:00, a w Dobieżynie w piątek od 9:00.
17.  Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami proszę o kontakt z ks. Stanisławem.
18.  Polecamy prasę katolicką:  Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, „Od Słowa do życia” - na marzec (do nabycia w zakrystii).
19.  Pożegnaliśmy:  +Halinę POŁKA  z os. 700-lecia 1.  Wieczny odpoczynek...
20.  Zapraszamy do udziału w akcji "Woreczek  ryżu"(jeszcze w tę i następną niedzielę) - łączy ona trzy uczynki, do których jesteśmy szczególnie zachęcani w czasie Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna. Dotychczas zebraliśmy 1.049 zł 62 gr. Dziękujemy.
Podziękowanie: za złożone ofiary podczas Mszy św. w minioną niedzielę na remont kościoła św. Krzyża. Zebraliśmy prawie 10.000,-zł.   Bóg zapłać!!!