19.06.2016 r. - XII Niedziela Zwykła

19.06.2016 r. - XII Niedziela Zwykła

1. Ofiary, które złożymy dziś podczas Mszy św. przeznaczone są na remont kościoła św. Krzyża.
2. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy podpisy pod Apelem do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Potrzebny jest PESEL.
3. Dziś na Mszach św. od 9:30 gościmy ks. Daniela Trocholepszego – przewodnika grupy 21, Poznańskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Po wieczornej Mszy św. spotkanie na salce. Zapraszamy do udziału.
4. Dziś młodzież parafii bukowskiej zaprasza na spektakl „Tango z Jezusem”, który odbędzie o godz. 15:00 i 17:00 w kinie „Wielkopolanin”.
5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18:00.
6. Spotkanie przed ŚDM w Krakowie w środę godz. 19:30.
7. Spotkania biblijne w czwartek o godz. 19:45.
8. W piątek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nie obowiązuje z tej racji wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek.              Msze św.:  o  8:15 Szkoły Podstawowe Buk i Dobieżyn, o 10:00  Gimnazjum        o 11:00  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – w szkole, o 11:15  Szewce – w kaplicy
10. Zapraszamy na katechezę i adorację w piątek o godz. 20:00.
11. Zbiórka makulatury na cele misyjne, oraz puszek - w piątek od 16:00 do 18:00 oraz
w sobotę od 10:00 do 12:00, przed wikariatem. Organizujemy też zbiórkę złota oraz srebra na korony dla obrazu Matki Bożej Literackiej.
12. Sakrament Chrztu św. udzielać będziemy w sobotę 25-go, na Mszy św. o 18:30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej, na salce wikariatu.
13. Od najbliższej soboty obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. - w  niedziele nie ma Mszy św. o 12:00; w tygodniu Msze św. o 7:30 i 18:30.
14. W przyszłą niedzielę Mszę św. o 10:45 odprawi ks. Neoprezbiter Rafał Walid. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
15. W przyszłą niedzielę zapraszamy na przełaj – pamięci bł. O. Rafała Chylińskiego,  do Wysoczki i z powrotem.  Start i meta przy Farze.  Zapraszamy biegaczy, chodziarzy i rowerzystów.
16. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela.
17. Pożegnaliśmy: + Henryka BLIMELA, kiedyś mieszkańca Buku, Harcerza seniora. Zmarli: + Joanna Święchowicz, niegdyś mieszkanka Buku, pogrzeb we wtorek o godz. 12:30 na cmentarzu Świętego Krzyża
 + Kazimierz ŚWITAŁA z ul. Słonecznej 6. Pogrzeb w środę o 11:00. Msza św. w Farze, złożenie do grobu na cmentarzu św. Rocha.  Wieczny odpoczynek...
18. Organizowana jest pielgrzymka diecezjalna do Rzymu jako wyraz wdzięczności za 1050-lecie chrztu Polski. W programie spotkanie z papieżem Franciszkiem. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym.