17.07.2016 r. - XVI Niedziela Zwykła

17.07.2016 r. - XVI Niedziela Zwykła

1. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
- w niedziele nie ma Mszy św. o 12:00.
- w tygodniu Msze św. o 7:30 i 18:30.
2. Dziś gościmy Ojców Oblatów z Poznania. Po Mszach św. prosić będą o ofiary na potrzeby Misji.
3. Dziś też trzecia niedziela miesiąca, ale ofiary na remont kościoła św. Krzyża przekładamy na przyszłą niedzielę - 24 lipca.
4. W  środę przyjadą do naszej parafii ze Stanów Zjednoczonych, Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży - w liczbie 29 osób, około godz. 19:15. Rodziny, które zgłosiły gotowość przyjęcia gości będą ich mogły odebrać przy Farze o godz. 19:15. W czwartek i piątek będą gościć w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy byli gotowi otworzyć domy. Niestety nie wszyscy mogą przyjąć pielgrzymów ze względu na zbyt małą liczbę gości. Osoby które przyjmują pielgrzymów zostały osobiście  o tym poinformowane.
5.  Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, pielgrzymów, udzielających gościny i organizatorów.
6. Młodzież, która chce pomóc w przyjęciu pielgrzymów w tym tygodniu zapraszam na spotkanie w poniedziałek na godz. 17:00 na salkę.
7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami podczas modlitwy porannej w piątek o godz.8:30 Eucharystii w czwartek o godz. 18:30 i piątek o godz. 20:00.
Zachęcamy parafian do wspólnego udziału w spotkaniu z pielgrzymami  na strażnicy piątek o godz. 17:00
8. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela. Od słowa do życia- czytania na sierpień z komentarzami – do nabycia w zakrystii.
9. Msza św. w Szewcach - od przyszłej niedzieli będzie odprawiana o 11:30.
10. Organizowana jest pielgrzymka diecezjalna do Rzymu jako wyraz wdzięczności za 1050-lecie chrztu Polski. W programie spotkanie z papieżem Franciszkiem. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym.
11. Poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa - będzie w niedzielę 31lipca po każdej Mszy św.
12. Zmarł +  Stanisław Migdałek zam. w Wysoczce 6/1 msza święta w farze o godz. 12:00 pogrzeb na cmentarzu św. Rocha. Wieczny odpoczynek...