21.08.2016 r. - XXI Niedziela Zwykła

21.08.2016 r. - XXI Niedziela Zwykła.

1.     Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
- w niedziele nie ma Mszy św. o 12:00.
- w tygodniu Msze św. o 7:30 i 18:30.
2.     Msza św. Dożynkowa w Szewcach - w niedzielę, o 11:30.
3.     Przeżywamy miesiąc sierpień. Jesteśmy zachęcani do abstynencji od alkoholu.  Przy głównym wejściu do kościoła jest informacja w tym temacie. Proszę się zapoznać.
4.     Dziś ofiary, które składamy podczas Mszy św. przeznaczone są na remont kościoła św. Krzyża.
5.     Dziś na Mszy św. o 10:45 Dziękczynienie za żniwa składają rolnicy z Wiktorowa i Pawłówka.
6.     Spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie Festynu parafialnego - we wtorek po Mszy św. wieczornej.
7.     Spotkanie Parafialnego Zespołu "Caritas" - w środę po Mszy św. wieczornej.
8.     W piątek - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. jak w zwykły dzień. Podczas Mszy św. zawierzenie parafii Matce Bożej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9.     Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - w piątek o 20:00.
10.           Piesza Pielgrzymka do Górki Duchownej z Opalenicy, św. Józefa, wyruszy w piątek 26-go, po Mszy św. o 7:30.    Zachęcamy do udziału.!!!
11.           Spotkanie pielgrzymów grupy 21 - rozpocznie się w sobotę na Mszy św. o 17:00.
12.           Sakrament Chrztu św. udzielać będziemy w sobotę 27-go, na Mszy św. o 18:30.  Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych - w piątek po Mszy św. wieczornej na salce wikariatu.
13.           Dożynki w Wilkowie  odbędą się w niedzielę 28.08 - Msza św. o godz. 15.00.
14.           W przyszłą niedzielę po Mszach św. prosić będziemy o ofiary dla Karoliny, która wyjeżdża na roczny wolontariat misyjny na Filipiny.
15.           W przyszłą niedzielę Gminne dziękczynienie za żniwa - w naszym Sanktuarium - podczas Mszy św. o 10:45.
16.           Przygotowujemy po raz kolejny Festyn Parafialny, w dzień odpustu ku czci Matki Bożej Bukowskiej - Literackiej. Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie różnych przedmiotów jako fantów na wspólną zabawę.
17.           Z okazji zbliżającego się Festynu Parafialnego zapraszamy wszystkich miłośników                            gier planszowych do wzięcia udziału w konkursie parafialnym: "Biblijna Gra          Planszowa" - regulamin konkursu dostępny jest w gablocie i na stronie parafialnej.
18.           Polecamy prasę katolicką:  Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela.
19.           Organizowana jest pielgrzymka diecezjalna do Rzymu jako wyraz wdzięczności za 1050-lecie chrztu Polski. W programie spotkanie z papieżem Franciszkiem. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym.
20.           Pożegnaliśmy:   +Jana ANTONIAKA  z ul. Dworcowej 67, oraz +Aleksego PERZA z Wilkowa.  Zmarła + Czesława ŚLIWIŃSKA z Szewc, ul. Bukowskiej. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Msza św. we Farze, złożenie do grobu na cmentarzu św. Rocha. Wieczny odpoczynek...