14.09.2014 - 24 Niedziela Zwykła

14.09.2014 r. XXIV Niedziela Uroczystość Odpustowa M.B.Bukowskiej.

1. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Bukowskiej – Literackiej. Nie będzie Mszy św. o 10:45.
2. Uroczysta Msza św. o 12:00. Odprawi ją i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Paweł Ptasznik rektor kościoła polskiego pw św. Stanisława bpa w Rzymie. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Prosimy, aby udział wzięły poczty sztandarowe wszystkich wspólnot działających w parafii, feretrony, baldachim i dziewczynki sypiące kwiatki. Po procesji poświęcenie tablicy pamięci Stanisława Reszki, budowniczego polskiego kościoła w Rzymie.
3. Podczas uroczystej Mszy św. mieszkańcy Wielkiejwsi i przedstawiciele wszystkich wiosek parafii złożą wieńce, jako podziękowanie P. Bogu i Matce Najśw. za szczęśliwe żniwa. Powitanie delegacji przed Mszą św. przed kościołem.
4. Jest tradycją, że podczas odpustu parafianie składają ofiarę jako „Dar dla Matki Bożej”. Przeznaczamy go na remont kościoła św. Krzyża.
5. W dniu odpustu parafialnego po południu zapraszamy na wspólne świętowanie, na Plac Przemysława. Dziękujemy z całego serca wszystkim przygotowującym
    i tym, którzy wsparli tę inicjatywę. Wspólne świętowanie rodzinne odbywać się będzie na Placu Przemysława od godz. 15:00 do 21:00.
6. Bardzo prosimy mieszkańców Pl. Przemysława, aby od godz. 14:00 nie zostawiali pojazdów na Placu. Od godz. 14:00 Pl. Przemysława będzie zamknięty dla ruchu kołowego. W programie: występy na scenie, wspólne rodzinne zabawy i konkursy, kiermasze, gastronomia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!
7. W poniedziałek przypada 10 rocznica śmierci ks. Infułata Teofila Ratajczaka. Pamiętajmy w modlitwie.
8. Spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych - we wtorek o 19:30 w kościele.
9. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę w łączności z Mszą św. wieczorną.
10. Spotkanie ministrantów starszych i lektorów w środę o godz. 19.30
11. W czwartek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, patrona młodzieży. Imieniny obchodzi ks. Abp Metropolita Stanisław Gądecki, oraz ks. Stanisław Krzymiński, wikariusz. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach.
12. Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną.
13. Literackie Odpustowe spotkanie w czytelni – o 18:00, zapraszamy!!
14. Spotkanie młodzieży, która brała udział w przedstawieniu Kataliny Rivas – w czwartek o 19:30 na salce. Obecność obowiązkowa.
15. Krąg biblijny ma spotkanie w czwartek o godz. 19.45.
16. Dzieci należące do podwórkowego kółka różancowego mają spotkanie w piątek o 16:30.
17. Przymierze Miłosierdzia zaprasza wszystkich na Mszę św i modlitwę o uzdrowienie w piątek o godz. 20.00
18. Spotkanie scholi młodzieżowej – w sobotę o 17:30. Zapraszamy chętnych śpiewających i grających do włączenia się.
19. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
20. W przyszłą niedzielę zapraszamy kierowców na poświęcenie pojazdów. Po każdej Mszy św. pojazdy święcić będziemy przed kościołem, na odnowionej ulicy.
21. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
22. Pożegnaliśmy: Zofię TOMKOWIAK, kiedyś mieszkankę Buku. Wieczny odpoczynek...
23. Podziękowanie:
-Rodzicom dzieci I-Komunijnych – za dar ołtarza – pulpit do  Mszału na ołtarz.
- ks. prałatowi Stanisławowi Ptasznikowi, za ofiarowany dla parafii naszej kielich mszalny.

24. Młodzież zapraszamy do udziału w diecezjalnym święcie młodych:
piątek 19 września o 18:30 koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia ( Koszt 30 zł.).
Sobota 20 września od  godz.11: 00 – 16:00 główna część spotkania młodych na Pl. Wolności i przy katedrze. Przy zapisie wpłata na wyjazd piątkowy 45zł.
Zapisy  i szczegółowe informacje w zakrystii po każdej mszy świętej. Zapraszamy! Kleryk Jasiu i kleryk Rafał.