31.08.2014 - 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

31.08.2014 r. XXII Niedziela Zwykła.

1. W dzisiejszą niedziele nie ma Mszy św.12:00, - wraca od przyszłej niedzieli.
2. Dziś Dziękczynienie za żniwa rolników z Dobieżyna na Mszy św. o 9:30.
3. Dziś Diecezjalne dziękczynienie za żniwa w Obornikach o 13:00. Uczestniczy w nich delegacja z wieńcem z naszej Parafii.
4. Posługę wikariusza rozpoczął w naszej parafii ks. Piotr ŚWIERCZYŃSKI. Niech Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo M. Bożej Bukowskiej – Literackiej wspiera Jego posługę.
5. W poniedziałek 1 września początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla wszystkich szkół na Pl. St. Reszki o 9:00. W Szewcach o 10:15. Podczas Mszy św. poświęcenie przyborów uczniom kl. I.
6. W poniedziałek - 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. w tym dniu wspominać będziemy poległych i pomordowanych poczas tej wojny.
7. Spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie Festynu Parafialnego – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
8. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy w środę w łączności z Mszą św. wieczorną.
9. Nabożeństwo do M. Bożej Bukowskiej – w czwartek po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną.
10. Spotkanie dzieci i młodzieży Maryjnej – w czwartek o 16:00 w Domu Sióstr.
11. Spotkanie dla osób, które pełniły dyżur przy stolikach w dzień odpustu – w czwartek po Mszy św. wieczornej.
12. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
13. W piątek: Nabożeństwo do Najśw. Serca P.Jezusa – po Mszy św. o 7:30 i przed Mszą św. wieczorną. Spowiedź św. dla dzieci od 15:00. O 16:30 Msza św. dla nich. Prosimy
14. Wspólnota Przymierza Miłosierdzia zaprasza na Mszę św. w piątek o 20:00
15. W sobotę: Nabożeństwo do Niep. Serca N.M.Panny – po Mszy św. o 7:30.

16. Odwiedziny chorych:
Ks. Piotr: - w miejsce ks. Huberta: chorych w Wysoczce, Wilkowie, ul. Wielkowiejskiej odwiedzi w sobotę od 9:00, a w Szewcach i Pawłówku w środę od 9:00.
Ks. Stanisław: chorych w blokach na Os. Przyjaźni i 700-lecia odwiedzi w piątek od 9:00. Pozostałych chorych w sobotę od 9:00.
Ks. Proboszcz: chorych w Dobieżynie odwiedzi w piątek od 9:00, a chorych w Buku w sobotę od 9:00.

17. Spotkanie dzieci z chórku „Płomyczki” - w sobotę, 6-go, o 10:00, na salce.
18. Sakrament Chrztu św. udzielać będziemy w przyszłą niedzielę, 7-go września, podczas Mszy św. o 12:00. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej na salce.
19. Osoby zainteresowane Pielgrzymką do Kopenhagi we wrześniu – proszone są o kontakt w tym tygodniu z biurem parafialnym i dokonanie pierwszej wpłaty.
20. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
21. W dniu Odpustu ku czci M. B. Literackiej, 14 września, organizujemy Festyn Parafialny. Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy darami rzeczowymi. Dary można składać w biurze parafialnym, albo powiadomić biuro o gotowości ofiarowania daru.
22. Pożegnaliśmy: +Ryszardę DRABIK z Os. Przyjaźni 1 i Sebastiana NADOBNIKA z ul. Powst. Wlkp. 10. Wieczny odpoczynek...